Kde sa hrajú aj dospelí

Autor: Andrej Tichy | 30.10.2013 o 21:38 | (upravené 31.10.2013 o 21:55) Karma článku: 5,44 | Prečítané:  985x

Lege godt Land.   Lege znamená v dánčine hrať sa a godt dobre. Miesto, kde sa dá dobre zahrať bez ohľadu na vek a záľubu. Každý si tu nájde to svoje. Už z diaľky vidíte, že prichádzate na výnimočné miesto. Ponad park sa zbesilo preháňajú horské dráhy s kričiacimi deťmi a rodičmi. Všetko je akési farebné a iné. Každá vec je okrem funkčnosti aj estetická a pripomína  vám, kam prichádzate. Ešte pred vstupom cez magickú bránu, pri ktorej sa odfotí snáď každý návštevník, sa všetkým rozžiaria oči. Mix vzrušenia, očakávania a nadšenia je vidno každému v očiach. Deti od vzrušenia utekajú a rodičia sú nadšení z radosti, ktorá z detí srší. Zakrátko pookreje duša aj toho najzarytejšieho a najmrzutejšieho dospeláka.

Lege godt landLege godt landAndrej Tichy

Vitajte v Legolande!

Je to iba niekoľko krokov a predsa dokážu zmeniť tak mnoho. Rozdiel medzi svetom tam vonku a v krajine lega je neopísateľný. Nič iné akoby neexistovalo. Všade navôkol sú nekonečné kombinácie malých kúskov lega, z ktorých je vytvorené snáď všetko možné aj nemožné. Domy, ulice, celé mestá, pohybujúce sa autá a postavy. Všetko prepracované do najmenších detailov. Na stromoch sedia vtáky, samozrejme z lega. Pomedzi poskladaný svet sú nasadené miniatúrne stromy a všetko krásne do seba zapadá. Je to akoby naozaj. Majú tu aj vlastné letisko, prístav, ropnú plošinu, množstvo krajín a ich dominanty, rieky a jazerá. Žiariacim detským očiam nič neunikne, preto sa myslelo na všetko. Na každom možnom mieste je možnosť hrať sa. Napríklad pred nízkym plotom je interaktívny ovládač, ktorým môžete ovládať určitú časť scény. Hýbať napríklad žeriavom a nakladať náklad na loď alebo ostrekovať vodou terč v diaľke.

Oddych a radosť

V parku si nájde každý to svoje. Neexistuje snáď nič, o čom môže dieťa snívať a nenájde to tu. Atrakcie sú veľmi dobre premyslené a netrvajú príliš dlho, 3 až 5 minút.  Umožní to naozaj veľké množstvo zážitkov. Z vyhliadkovej veže si môžete užiť výhľad na celkovú plochu a rôznorodosť parku. Ak vás unaví prechádzka alebo máte hlad, je tu veľké množstvo miest, kde si príjemne oddýchnete a načerpáte silu do ďalších zážitkov. Keď si budete užívať obed s rodinou a za chrbtom sa otvorí veľká brána, cez ktorú vpochoduje hlučný orchester, neľakajte sa. Je to úplne normálne. Prekvapenia sú tu na každom kroku. Hrajúca fontána v tvare hudobných nástrojov a okolo nej tancujúce deti. Na zemi sú senzory, ktoré reagujú na pohyb nôh a deti hrajú svoju vlastnú symfóniu.

Prehliadka kreativity

Niekoľko horských dráh - pomalšie, rýchlejšie a aj také, ktoré končia s veľkým šplechnutím vo vode. Dráha, ktorá ide pekelne rýchlo, končí svoju púť v tmavej jaskyni, kde bývajú tučniaky. Keď sa upokojíte pohľadom na roztomilé zvieratá, dráha sa pod vami prepadne. Krik z tohto miesta je počuť snáď najďalej. Akvárium s neposednými tučniakmi je neustále obletované deťmi, ktoré si akosi prirodzene rozumejú. Farebnými hračkami im hrajú za sklom divadlo, ktoré tučniaky zvedavo pozorujú.  Pri všetkom sa dbá na bezpečnosť a každý zamestnanec vám s úsmevom rád pomôže. O všetko je postarané a ani dážď vám nepokazí deň. Majú tu miesta, ktoré  sú ako veľký fén a vysuší sa  tam aj celá rodina.

Vianoce

Pocit, ktorý pozná snáď každý, zažívame ho na Vianoce, na narodeniny. Keď vás vo vnútri zahreje pocit šťastia nevedno prečo. Tento pocit trvá na tomto mieste hodiny. Všetci sa smejú a radujú. Je to nekonečné množstvo pozitívnych vnemov, ktoré vás pohltia. Čas, kde sa otvára detská myseľ a fantázia je stimulovaná maximálnym množstvom podnetov. Miesto, ktoré postavili dospelí pre deti a iných dospelých, ktorí neprestali snívať a nezabudli, že aj oni boli raz deťmi. Moment, ktorý sa vryje do mysle každého, kto tu bol. Nevedno ako a na ako dlho dokáže ľudský život ovplyvniť jeden úžasne strávený deň v Legolande.

Vyskúšajte…

Ja som to už skúsil…a stálo to za to!

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Slobodné a rozvedené matky sú moderné vdovy, tvrdia Kotlebovci

Kotlebovci cielia na zraniteľné skupiny s najväčšími finančnými problémami.


Už ste čítali?