Nechodíte do práce? Gratulujem Vám!

Autor: Andrej Tichy | 24.4.2015 o 9:05 | (upravené 24.4.2015 o 9:11) Karma článku: 12,36 | Prečítané:  4885x

Dennodenne si ľudia predstavujú najrôznejšie veci. Aké to bude, keď splatím úver, keď mi konečne zvýšia mzdu, keď budem mať čas, deti budú veľké. Len aby ma nevyhodili z práce, podám LOTO, jeden nikdy nevie. Čo keby sa vám to splnilo hneď v tejto chvíli? Nájdete čarovný prútik. Vyhráte to pomyselné LOTO a nemusíte už nikdy ísť do práce? Predstavte si to. Aká paráda? Ako by sa zmenil váš život?

Čarovný prútik.

Väčšina ľudí povie: to si ani neviem predstaviť. Skúste! Stres z práce by bol preč. Nebola by žiadna práca. Ak pracujete 8 hodín od pondelka do piatka, plus cesta a nejaký ten stres pred a po práci. Dajme tomu 10 hodín denne krát 20 dní mesačne. Vyjde vám, že by ste mali o minimálne 200 hodín mesačne viac času. Fyzicky a mentálne. Čo by ste s nimi robili? Áno, áno každý by šiel najprv na dovolenku, kúpil by si dom, auto. Čo potom? Všetky materiálne sny máte splnené a stále máte dostatok peňazí do konca života. Máte aj vysnívaný dom, auto, úžasnú sedačku, na ktorej práve ležíte. Čo teraz? 

To je otázka, čo? Čo budete robiť, keď sa vám všetko materiálne po čom ste v živote túžili, splní? Veľa ľudí povie: chcel by som rodinu. Mávnutím čarovného prútika sa to stane. V krásnom dome máte zrazu ideálnu ženu, deti, čo neplačú a sú zdravé. Krása, poviete si. Chýba ešte niečo? Niekto by povedal, že ešte chcem byť šťastný. OK. Zoberieme čarovný prútik a prútik sa opýta: Čo to šťastie znamená? Viem, ako vyzerá dom, auto ale šťastie? Vysvetli mi to.

Tak teda sedíte v dome, kde je všetko hmotné, čo ste kedy chceli a snažíte sa nájsť slová. Ako by som ti to vysvetlil čarovný prútik. No vieš, to šťastie, aby som sa stále usmieval, myšlienky, aby boli samá krása. Prútik povie, však máš všetko, po čom si túžil. Čo ti chýba? No vieš prútik, boli sme už na toľkých dovolenkách, to cestovanie je únavné, nemusíme chodiť do práce. Najprv to bolo super, ale po pár týždňoch. No vieš, deti sú stále doma, nechodia do škôlky, žena a ja. Lezieme si na nervy, hádame sa. Všetci kamaráti chodia do práce a odkedy máme všetko, tak ani kamaráti už nie sú to, čo to bývalo. 

Prútik vyčaruje škôlku pre deti, prácu pre ženu. Po nejakej dobe muž je sám doma. Síce je v krásnom dome, ale nemá čo robiť, chýba mu niečo. A tak znova požiada čarovný prútik, že by chcel ešte niečo. Čarovný prútik, vykúzliš mi prácu? Nejakú dobrú, čo by ma bavila, aby som niekam patril, mal kamarátov a dobre sa cítil. Tak sa staň, povedal čarovný prútik a zmizol.

Čarovný prútik sa zjavil v živote už mnoho ľudí a všetky tie príbehy sa skončili podobne. Prečo? Vraví si prútik, každý chce to isté a nakoniec, keď to dosiahne, chce zase niečo iné. Keď ľudia dosiahnu peniaze, nemajú čas, lebo veľa pracujú. Keď nemusia chodiť do práce, tak po krátkej dobe nevedia, čo majú robiť, nudia sa.  Majú problém byť sami so sebou a nakoniec znova zatúžia ísť do práce. Nie je to zvláštne? Čo sa stane, keď po 40 rokoch v práci a pre mnohých 40 rokoch túžby nechodiť do práce a mať čas sa to konečne splní? Dožijete sa dôchodku. Čo potom? Budete chcieť chodiť do práce? Dokážete byť každý deň sám so sebou? So svojou ženou? Mužom? 

Každý má svoj čarovný prútik a každý si ním môže splniť svoje vlastné sny. Naozaj chcete? Lebo raz sa to stane. Predstavte si, že je to teraz a v tejto chvíli. Ak máte prácu je to fajn, ak nemáte, tiež je to fajn. Prútik si vie predstaviť každý, nie každý si vie predstaviť to kúzlo. Som tam, kde mám byť a je to fajn. Skúste to, možno sa to naozaj stane... 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Slobodné a rozvedené matky sú moderné vdovy, tvrdia Kotlebovci

Kotlebovci cielia na zraniteľné skupiny s najväčšími finančnými problémami.


Už ste čítali?