Bratislavský chodec

Autor: Andrej Tichy | 12.9.2018 o 19:31 | (upravené 12.9.2018 o 19:48) Karma článku: 10,18 | Prečítané:  4510x

Je ohrozeným druhom. Vyskytuje sa hlavne v okolí centra mesta a predovšetkým v miestach so zlým parkovaním. Od skorých ranných hodín až do neskorého večera ho môžete zahliadnuť v okolí zastávok MHD.

Prirodzený predátor

Na prvý pohlaď by sa mohlo zdať, že chodec je na vrchole potravinového reťazca. Nie je tomu tak. Jeho prirodzeným nepriateľom je jazdec hojne sa preháňajúci vysokými rýchlosťami v meste. Jazdci sú predátori neľútostní, striehnu na chodca doslova všade. Jedno miesto je špeciálne výnimočné. Sú ním biele pásy nakreslené na ceste. V okolí týchto miest sa stávajú chodci často korisťou. V niektorých výnimočných prípadoch sa jazdec zľutuje nad chodcom a nezrazí ho. Voľne ho nechá ísť.

Potrava

Chodci hľadajú potravu od skorých ranných hodín. Môžete ich stretnúť doslova všade v najrôznejších formách a veku. Niektorí chodci sú vlastne prezlečení jazdci. Stačí, že vystúpia zo svojích železných tátošov a v momente sa premenia z lovca na loveného. Takto často dochádza k paradoxom, že jazdci zrazia jedného zo svojich.

Život

Priemerný vek chodca sa dá ťažko odhadnúť. Väčšinou je to do momentu, keď sa z neho stane jazdec. V tej chvíli častokrát zabúda, že aj on bol v minulosti chodcom a stave sa z neho neúprosný predátor. Jazdci vyrážajú na lov v skupinách. Sú ich doslova tisíce a od rána striehnu na svoju korisť. Chodci preto musia byť pri ceste za hľadaním obživy neustále na pozore. Jazdci bývajú častokrát agresívni a nahlas na svoje obete trúbia a nervózne kričia.

Realita

Možno je to smiešne alebo skôr smutné? Za pár mesiacov, čo bývam v Bratislave a chodím pešo, sa fakt cítim ako lovená zver, ktorú chce stále niekto zraziť. Cestou do práce mám dva prechody pre chodcov a každý deň zažívam bezohľadnosť a agresivitu. V dňoch, keď prší, vidím, ako mamička s kočíkom stojí pred prechodom a nevie sa dočkať, kým sa niekomu uráči zastať. Čo keby to bola vaša žena? Vaše dieťa? Vaša mama? Tiež by ste na ňu zatrúbili? Spomeňte si na to nabudúce, keď budete v roli jazdca.

Aby som nebol iba negatívny. Za tri mesiace mi zastali na prechode tri krát. Ďakujem

Ak sa vám páčil môj blog, môžeme ostať v kontakte. Stačí, ak dáte like na moju Facebook stránku. Budete tak mať ako prvý prístup ku všetkým mojim článkom.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Siekelovci sa stiahli. La Casa de Slota prešla k právnikovi z kauzy emisie

Firma, ktorá vilu vlastní, dlhuje Trabelssiemu.

Stĺpček šéfredaktorky

Nech hanba po hlasovaní o kandidatúre Fica nie je kolektívna

Fico nie je jediným problémom voľby.

DOMOV

Voľba ústavných sudcov: Pozrite si možné scenáre vývoja (video)

Čo všetko sa môže v parlamente odohrať v utorok?


Už ste čítali?